Je rande ze seznamky bezpečné?

Tři z deseti žen si hned užijí sex na prvním internetovém rande

Každá třetí z nich se totiž po seznámení s novým mužem nechá na prvním rande ´na živo´ přemluvit k sexu. A tři čtvrtiny z těchto sexuálně otevřených žen při něm nepoužívají kondom.

Z průzkumu mezi 600 ženami vyšlo najevo, že 28 procent z nich na prvním rande sice nesouloží, ale partnerovi ochotně poskytne nechráněný orální sex.

"Lidé se skutečně cítí uvolněněji jeden před druhým, když spolu na počátku dlouho mluví na internetu, je jedno, jestli je to na chatu, přes profily nebo na nějakém komunikátoru. Když si pomyslíte: ´Znám tu osobu, jsem si jistá, že je bezpečná.´ Pak mnohem méně myslíte na kondom. Ale jen proto, že s někým mluvíte na internetu, neznamená, že ho znáte. A také to neznamená, že nemá genitální bradavice a herpes. Musíte o těchto problémech s partnerem mluvit ještě před tím, než se s ním potkáte. Měli byste se sexu obávat, minimálně při prvních několika schůzkách. Je důležité mluvit o bezpečném sexu, ať už se potkáte v baru nebo na internetu," tvrdí Felicity Percivalová, redaktorka magazínu Woman´s Health, jedna z autorek studie.

Copyright © 2005-2008 HOT-KONTAKT, All Rights Reserved.