Papírový proužek odhalí potíže s erekcí

Speciální papírový proužek možná brzy zachrání všechny muže, kteří žijí v nejistotě, zda nemají poruchu erekce. Proužek dlouhý 16 a široký dva centimetry, v několika místech proděravělý a s jednou lepicí stranou, je prvním patentovaným testem na zjištění noční erekce.

Muž si ho večer obtočí kolem penisu, a pokud nemá potíže, po spontánní noční erekci bude proužek ráno přetržený.

"Je to jen orientační test. Kdysi se k tomu používal pruh poštovních známek," připomněl pražský urolog Karel Kočí, který test doporučuje.

Novinku nyní nabízí zdarma Společnost pro sexuální zdraví.

PRO EREKCI JE ZNIČUJÍCÍ STRES - čtěte ZDE

"Každý zdravý muž má noční erekce, i když si je nepamatuje. Pokud test opakovaně ukáže, že vymizely, muž by se měl nechat vyšetřit lékařem. Může jít o známku organické poruchy," říká Kočí.

Odborníci odhadují, že poruchami erekce trpí v Česku až jeden milion mužů. Jsou mezi nimi i sotva dvacetiletí mladíci, lékaře však vyhledá jen necelá desetina z nich. - více zde

U mužů, kterým test potvrdí, že jejich noční erekce je v pořádku, ale při styku selhávají, může být problém psychický. Tím trpí hlavně nezkušení muži, kteří se předem stresují obavami ze selhání.

Test lze zatím objednat jen u Společnosti pro sexuální zdraví: písemně na její pražské adrese, nebo na webové stránce. Společnost jich nechala vytisknout přes milion kusů.

 

zdroj: iDnes , les

Copyright © 2005-2008 HOT-KONTAKT, All Rights Reserved.